1598251. VAS, porslin, kina, 1900-tal.

Handmålad och delvis tryckt polykrom dekor av figurscener, drakar och fåglar. Höjd 45 cm.

Hårsprickor, slitage, något färgbortfall.

Föremålets betalsätt

BetalkortBankgiroBanköverföring

Leverans: Ange din plats

Ange din plats för att se transportalternativ och priser.

Göteborgs Auktionsverk
Ort
Göteborg, Sverige
Placering
3Vitrin
Föremålsnr
1598251

Om auktionshuset

Namn
Göteborgs Auktionsverk AB
Momsnr
SE556587-970601
Org.nr
556587-9706
Telefon
031-7047700
Adress

Värmlandsgatan 2
413 28 Göteborg
Sverige

Läs mer om auktionshuset.

Antal besök: 24

Andra intressanta föremål