AFFÄRSDISK, mahogny med stenskiva, 1900-tal.

Danska skyltar för apoteksbruk. Disken står på rullbara hjul. Längd 186, bredd 60, höjd 95 cm.

Kompletterad, 14 mindre lådor spärrade & går ej att öppna, stenskivan fastlimmad, flera kantnaggar, 2 lådknoppar med skador.

Föremålsnr
1578471
Antal besök: 1 090