SAMOVAR med TEKANNA, mässing, Persien, 1900-tal.

1500485. SAMOVAR med TEKANNA, mässing, Persien, 1900-tal.

Med detaljer i trä. Märkt. Höjd 34 cm. Kannans längd 21 cm.

Slitage och bucklor. Möjligen delar saknas. Kannan troligen ej ursprungligen tillhörande.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 048