STOLAR, ett par, senbarock/senbarockstil, med äldre delar, 1700 - 1900-tal.

1491174. STOLAR, ett par, senbarock/senbarockstil, med äldre delar, 1700 - 1900-tal.

Betsat lövträ. Balusterformad ryggbricka, textilklädd sits. Bredd ca 48 cm, sitthöjd 50 cm, rygghöjd ca 111 cm.

Slitage, märken, sprickor, skador. Maskstungna. Kraftigt renoverade och kompletterade.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 963