1491174. STOLAR, ett par, senbarock/senbarockstil, med äldre delar, 1700 - 1900-tal.

Betsat lövträ. Balusterformad ryggbricka, textilklädd sits. Bredd ca 48 cm, sitthöjd 50 cm, rygghöjd ca 111 cm.

Slitage, märken, sprickor, skador. Maskstungna. Kraftigt renoverade och kompletterade.

Föremålets betalsätt

BetalkortBankgiroBanköverföring

Leverans: Ange din plats

Ange din plats för att se transportalternativ och priser.

Göteborgs Auktionsverk
Föremålsnr
1491174

Om auktionshuset

Namn
Göteborgs Auktionsverk AB
Momsnr
SE556587-970601
Org.nr
556587-9706
Telefon
031-7047700
Adress

Värmlandsgatan 2
413 28 Göteborg
Sverige

Läs mer om auktionshuset.

Antal besök: 141