STOLAR, 4 st, nyrenässans, 1900-talets första del.

1488876. STOLAR, 4 st, nyrenässans, 1900-talets första del.

Sadelgjord på alla, två har fjädrar.
Rygghöjd ca 110 cm
Bredd ca 47 cm
Sitthöjd ca 47 cm
Sittdjup ca 42 cm.

Senare omklädda. Två av stolarna har fått ny sits, då fjädrarna tagits bort.
En knopp är borta på en stol.
Bruksslitage och smärre skav på resterande.

Gör en kostnadsfri värdering!

Rygghöjd ca 110 cm
Bredd ca 47 cm
Sitthöjd ca 47 cm
Sittdjup ca 42 cm.

En knopp är borta på en stol.

Antal besök: 852