PARTI DIVERSE PORSLIN, 27 delar, Bl a Rosenthal, KPM m m. Bl a kaffekoppar, kakfat på fot, ljusstakar m m. 1900-tal.

14885. PARTI DIVERSE PORSLIN, 27 delar, Bl a Rosenthal, KPM m m. Bl a kaffekoppar, kakfat på fot, ljusstakar m m. 1900-tal.

7 kaffekoppar med fat, M Z, Austria.
1 par fat på fot, dekor av blommor och rosa bård, omärkta. Diameter 21 cm, höjd 8,5 cm.
Kaffekanna, gräddkanna, sockerskål, dekor av lila blommor, KPM. Höjd 11,5 - 25 cm.
8 kaffekoppar med fat samt 4 askfat, dekor i blått och grönt, Rosenthal.
1 par ljusstakar, vita med gulddekor, Rosenthal.
1 kakfat med gallerkant, märkt Saxony.

Smärre slitage, 2 kaffekoppar Rosental med spricka respektive nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 250