147984. SKÅP med VITRINDEL, björk, 1930/40-tal.
Höjd 131 cm, längd 141 cm. Djup ca. 43.5 cm.
Tre hyllor i vardera skåp samt tre flyttbara hyllor i vitrindel.
Bruks- och ytslitage. Repor och stötmärken. Smärre fanérskador samt trä slagits sig vid hörn.
Nyckel/nycklar finns.