Auktionen är avslutad, men vi har andra intressanta föremål att bjuda på:

Högsta bud:
900 SEK
Utropspris: 1 200 SEK
Slutar om:
Sålt
22 mar 2012 kl. 17:48 CET

Budhistorik

2 20 mar kl. 21:53900 SEK
1 9 mar kl. 13:37800 SEK
Bevakningspriset800 SEK uppnåddes.

Transport

Hämta på plats
0 SEK
Hemleverans
400 SEK

Transport till utlämningsställe:

Sverige/Danmark/Finland
200 SEK
Tyskland
200 SEK

Vi har följande utlämningsställen:

Danmark
Köpenhamn
Finland
Helsingfors
Sverige
Falköping, Gävle, Kalmar, Linköping, Luleå, Malmö, Mölnlycke, Nyköping, Oskarshamn, Sundsvall, Umeå, Växjö, Ängelholm, Örebro
Tyskland
Berlin, Hamburg, Köln, München

Läs mer om transport.

Ort
Stockholm, Sverige
Kolonn
Föremålsnr
14627

Om auktionshuset

Namn
Auktionshuset Kolonn AB
Org.nr
556701-9129
Telefon
08-29 33 34
Hemsida
kolonn.se
Adress

Tulegatan 15
172 78 Sundbyberg
Sverige

Läs mer om auktionshuset.

Antal besök: 153

Pokal, sigill, servettring, sockertång, nålhus, tesked, dessertsked i olika modeller och utföranden.
Norsk kakspade.
Såsslev, Gustaf Lindegren, Hälsningborg, verksam 1826 - 1845.

Slitage, gravyrer, servettring och sigill med bucklor. Såsslev lagad.