VAS / FLASKA, glas, troligen Ryssland, 1800-tal.

1458782. VAS / FLASKA, glas, troligen Ryssland, 1800-tal.

Blåtonad glasmassa med bukig form. Målad dekor av bl.a blommor och blad. Mynning med senare silvermontering. Höjd 30 cm.

Slitage och nött dekor, nagg under montering.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 912