HATTASK med CYLINDERHATT, Ströms herrekipering, Göteborg, 18/1900-tal.

1449330. HATTASK med CYLINDERHATT, Ströms herrekipering, Göteborg, 18/1900-tal.

Ask i brunt läder och mässingsbeslag, etiketter från resor. Invändigt klädd i röd sammet. Längd 35, höjd 23 cm. Hatt i svart sammet. Hattborste samt 2 par svarta handskar medföljer.

Skador och slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Skador och slitage.

Antal besök: 864