DIVERSE GLASFÖREMÅL, 3 st, bland annat Erik Höglund, 1900-talets andra hälft.
144845. DIVERSE GLASFÖREMÅL, 3 st, bland annat Erik Höglund, 1900-talets andra hälft.
Vas, höjd 28.5 cm. Slipad punter, osignerad.
Vas, bärnstensfärg, höjd, ca 18.5 cm, signerad Erik Höglund.
Skål, diameter 21.7 cm, Signerad Rolf Sinnemark, Kosta, Sweden.