STEKFAT och DJUPT FAT, porslin, Kina 1700-tal.

1440947. STEKFAT och DJUPT FAT, porslin, Kina 1700-tal.

Emaljfärgsdekor i famille rose av hjort och fåglar i landskap. Längd 33 och 22 cm.

Dekorslitage, djupt fat med lagning samt nagg, stekfat med smärre kantnagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 621