1440947. STEKFAT och DJUPT FAT, porslin, Kina 1700-tal.

Emaljfärgsdekor i famille rose av hjort och fåglar i landskap. Längd 33 och 22 cm.

Dekorslitage, djupt fat med lagning samt nagg, stekfat med smärre kantnagg.

Föremålets betalsätt

BetalkortBankgiroBanköverföring

Leverans: Ange din plats

Ange din plats för att se transportalternativ och priser.

Göteborgs Auktionsverk
Ort
Göteborg, Sverige
Placering
3Vitrin
Föremålsnr
1440947

Om auktionshuset

Namn
Göteborgs Auktionsverk AB
Momsnr
SE556587-970601
Org.nr
556587-9706
Telefon
031-7047700
Adress

Värmlandsgatan 2
413 28 Göteborg
Sverige

Läs mer om auktionshuset.

Antal besök: 258