TERRIN, keramik, mellaneuropa, 17/1800-tal.

14337. TERRIN, keramik, mellaneuropa, 17/1800-tal.

Målad dekor.
Längd ca 32 cm.

Lock med lagningar och retuscheringar. Skål med nagg, avslag.

Gör en kostnadsfri värdering!

Målad dekor.
Längd ca 32 cm.

Antal besök: 821