EDVIN ÖHRSTRÖM. VAS, "FLICKAN OCH DUVAN", ARIEL, ORREFORS 1957.

1418897. EDVIN ÖHRSTRÖM. VAS, "FLICKAN OCH DUVAN", ARIEL, ORREFORS 1957.

Signerad, numrerad 478 F, höjd 19 cm, diameter ca 14 cm.
(Notera måtten, denna vas är större än normalt för vastypen. Även färgställningen i metallicgrönt och rödbrunt är sällsynt).

Endast något lättare slitage.

Edvin Öhrström (1906–1994)

Gör en kostnadsfri värdering!

Endast något lättare slitage.

Edvin Öhrström (1906–1994)

Antal besök: 3 018