1415803. FOTOGENLAMPA, majolika/metall, 1900-talets första hälft.

Höjd 57 cm inkl fotogenglaset.

Små naggar på insidan av glaskupan och överdelen samt övrigt åldersrelaterat slitage.

Föremålets betalsätt

BetalkortBankgiroBanköverföring

Leverans: Ange din plats

Ange din plats för att se transportalternativ och priser.

Helsingborgs Auktionskammare
Föremålsnr
1415803

Om auktionshuset

Namn
AB Helsingborgs Auktionskammare
Momsnr
SE556618235701
Org.nr
556618-2357
Telefon
042-21 16 33
Adress

Norra hamnen
Kungsgatan 16
252 21 Helsingborg
Sverige

Läs mer om auktionshuset.

Antal besök: 206