VAS, porslin, Kina Kangxi 16/1700-tal.

1404048. VAS, porslin, Kina Kangxi 16/1700-tal.

Delvis genombruten dubbel dekor i underglasyrblått av blommor. Höjd 18 cm.

Hals med lagning samt gallerdekor med skador. Något ojämn i foten.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 739