FAT, DJUP TALLRIK och STEKFAT, porslin, Kina 17/1800-tal.

1404011. FAT, DJUP TALLRIK och STEKFAT, porslin, Kina 17/1800-tal.

Dekor i underglasyrblått av pagoder i flodlandskap samt blommor. Fatets diameter 27 cm, tallrikens längd 22 cm, stekfatets längd 27,5 cm.

Fat med smärre nagg, djup tallrik med lagning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 368