TEDOSA, KANNA och KOPPAR med FAT, 4 st, porslin, Kina 1700-tal.

1403949. TEDOSA, KANNA och KOPPAR med FAT, 4 st, porslin, Kina 1700-tal.

Dekor i underglasyrblått av figurer och pagoder i flodlandskap samt förgyllda detaljer. Tedosans höjd 13 cm, kannans höjd 14 cm.

Smärre nagg, tedosa med lagning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 624