1395181. OLE HAGEN. Bestickuppsättning, 104 delar, sterlingsilver, "Tulip", Anton Michelsen, Köpenhamn.
Vikt ca 5000 gram inklusive rostfria blad.
12 matknivar längd 21,5 cm
11 matgafflar längd 19 cm
8 fiskknivar längd 19,5 cm
11 matskedar längd 20,5 cm
12 smörgåsknivar längd 18 cm
12 smörgåsgafflar längd 15 cm
7 dessertskedar längd 17,5 cm
6 teskedar längd 16 cm
1 kaffesked längd 13,5 cm
17 moccaskedar längd 11 cm
2 smörknivar längd 16 cm
1 såsslev längd 19 cm
1 trancherkniv längd 30 cm
1 pajspade längd 24 cm
1 serveringsgaffel längd 22 cm
1 kapsylöppnare längd 15,5 cm.
Kapsylöppnaren med slagskador samt bruksslitage.