OLE HAGEN. Bestickuppsättning, 104 delar, sterlingsilver, "Tulip", Anton Michelsen, Köpenhamn.

1395181. OLE HAGEN. Bestickuppsättning, 104 delar, sterlingsilver, "Tulip", Anton Michelsen, Köpenhamn.

Vikt ca 5000 gram inklusive rostfria blad.
12 matknivar längd 21,5 cm
11 matgafflar längd 19 cm
8 fiskknivar längd 19,5 cm
11 matskedar längd 20,5 cm
12 smörgåsknivar längd 18 cm
12 smörgåsgafflar längd 15 cm
7 dessertskedar längd 17,5 cm
6 teskedar längd 16 cm
1 kaffesked längd 13,5 cm
17 moccaskedar längd 11 cm
2 smörknivar längd 16 cm
1 såsslev längd 19 cm
1 trancherkniv längd 30 cm
1 pajspade längd 24 cm
1 serveringsgaffel längd 22 cm
1 kapsylöppnare längd 15,5 cm.

Kapsylöppnaren med slagskador samt bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

12 matknivar längd 21,5 cm
11 matgafflar längd 19 cm
8 fiskknivar längd 19,5 cm
11 matskedar längd 20,5 cm
12 smörgåsknivar längd 18 cm
12 smörgåsgafflar längd 15 cm
7 dessertskedar längd 17,5 cm
6 teskedar längd 16 cm
1 kaffesked längd 13,5 cm
17 moccaskedar längd 11 cm
2 smörknivar längd 16 cm
1 såsslev längd 19 cm
1 trancherkniv längd 30 cm
1 pajspade längd 24 cm

Antal besök: 2 081