SOFFA, möjligen Otto Wretling, 1900-talets första hälft.

1354273. SOFFA, möjligen Otto Wretling, 1900-talets första hälft.

Fanerad med flera lövträslag. Lösa dynor i sits, textilklädsel. Längd ca 212 cm, djup ca 86 cm, sitthöjd ca 48 cm, rygghöjd ca 95 cm.

Slitage och märken, skador samt dekorbortfall. Enligt uppgift renoverades 2014 som elevarbete på Stenebyskolan i Dals Långed.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 815