CARL-HARRY STÅLHANE - FAT, RÖRSTRAND.

1352310. CARL-HARRY STÅLHANE - FAT, RÖRSTRAND.

Rektangulär form, intryckt och målad dekor föreställande flöjtspelande Harlekin, stengods. Ristad signatur CH Stålhane samt indistinkt daterad. 44 x 40 cm.

Proveniens: Bo Mattssons samling.

Lättare ytslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Lättare ytslitage.

Antal besök: 1 703