Rektangulär form, intryckt och målad dekor föreställande flöjtspelande Harlekin, stengods. Ristad signatur CH Stålhane samt indistinkt daterad. 44 x 40 cm.
Proveniens: Bo Mattssons samling.
Lättare ytslitage.
Lättare ytslitage.