VAS med hänklar, majolika, Rörstrand samt PARVASER, glas. 1800-talets senare del.

13518. VAS med hänklar, majolika, Rörstrand samt PARVASER, glas. 1800-talets senare del.

Vas med hänklar, Rörstrand, höjd 28 cm.
Parvaser med dekor av fåglar, höjd 24 cm.

Smärre slitage.
Vas Rörstrand: Krackelyrer, mindre enstaka nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Smärre slitage.

Antal besök: 1 725