1339864. SKÅLAR, 8 st, " Signatur", Sigvard Bernadotte för Husqvarna, 1960-tal .
2 st höjd 11,5 cm, diameter 21 cm, röda
4 st höjd 9 cm, diameter 17 cm, 2 orange, 1 röd, 1 blå.
2 st höjd 6,5 cm, diameter 12,5 cm, röd och blå.
Bruksslitage, repor, nötningar.