1305598. SERVISDELAR, 31 delar, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen, 1900-talets andra hälft.
Blå handmålad dekor med guldkant, mestadels helblond. Nio kaffekoppar med fat (#1035), 16 assietter (#1087), kaffekanna med lock (#1202), gräddkanna (#1032), sockerskål (#1113), fruktskål (#1061), skål på fot (#1020) samt uppläggningsskål (#1019).
Obetydligt slitage, ca en del med nagg, ca en del med spricka. Två medföljande kaffefat.