MARIE-MADELEINE GAUTIER. DANSANDE KVINNOGESTALT, BRUNPATINERAD BRONS.

1294605. MARIE-MADELEINE GAUTIER. DANSANDE KVINNOGESTALT, BRUNPATINERAD BRONS.

Monogramsignerad, numrerad EA I/IV, höjd ca 112 cm exklusive medföljande plint.

Måleri, grafik, skulptur: Proveniens Bo Mattssons samling, Malmö.

Endast något lättare ställvist slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 5 052