VASER 2 st, glas, troligtvis LOETZ. Ca 1900.

1286767. VASER 2 st, glas, troligtvis LOETZ. Ca 1900.

Iriserande gröntonat glas. Mindre vas med tenndekor av trollsländor. Höjd 10-13 cm.

Eventuellt nedslipad mynning på den större vasen med lite naggad kant. Svanstippar av på trollsländor. I övrigt sedvanligt ytslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 672