1286681. MATSERVIS, 57 delar, porslin med förgylld dekor, Hutschenreuther, Tyskland.

12 mattallrikar diameter 25 cm
12 djupa tallrikar diameter 25 cm
12 förrättstallrikar diameter 21 cm
12 assietter diameter 17 cm
6 uppläggningsfat längd 25-38 cm
Uppläggningsskål, såsskål samt bringare.

Smärre bruksslitage.

12 assietter diameter 17 cm

Smärre bruksslitage.

Föremålets betalsätt

BetalkortBankgiroBanköverföring

Leverans: Från 80 EUR

Utlämning på plats
0 EUR

Paketleverans:

Sverige
80 EUR
Danmark
83 EUR
Finland, Storbritannien, Tyskland
86 EUR
Åland
91 EUR
Belgien, Frankrike, Italien, Luxemburg, Nederländerna, Norge, Spanien
94 EUR
109 EUR
Schweiz
121 EUR
Australien, Cypern, Kanada, Malta, Mexiko, Turkiet, USA
168 EUR
203 EUR
226 EUR

Läs mer om leverans.

Helsingborgs Auktionskammare
Föremålsnr
1286681

Om auktionshuset

Namn
AB Helsingborgs Auktionskammare
Momsnr
SE556618235701
Org.nr
556618-2357
Telefon
042-21 16 33
Adress

Norra hamnen
Kungsgatan 16
252 21 Helsingborg
Sverige

Läs mer om auktionshuset.

Antal besök: 266