YNGVE EKSTRÖM, karmstol, "Arka", 1950-/60-tal.

1277594. YNGVE EKSTRÖM, karmstol, "Arka", 1950-/60-tal.

Vitlackerad med spjälad rygg. Lös textildyna med broderi. Sitthöjd ca 35 cm, rygghöjd 56 cm, bredd 73 cm.

Slitage med märken och färgbortfall. Troligen senare lackerad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 473