1265518. TAKLAMPA, Louis XVI-stil, 1900-tal.

Stomme i mässing med dekor av bladverk, bandrosetter och blommor. Textilsnören med slipade glaskulor samt kupa av frostat glas med slipad dekor. En ljuspunkt. Diameter ca 30 cm, höjd ca 82 cm.

Slitage, kupa med dolda nagg. Kompletterad. Ej funktionstestad.

Föremålets betalsätt

BetalkortBankgiroBanköverföring

Leverans: Från 33 EUR

Utlämning på plats
0 EUR

Paketleverans:

Sverige
33 EUR
Danmark
36 EUR
Finland, Storbritannien, Tyskland
39 EUR
Åland
45 EUR
Belgien, Frankrike, Italien, Luxemburg, Nederländerna, Norge, Spanien
47 EUR
62 EUR
Schweiz
75 EUR
Australien, Cypern, Kanada, Malta, Mexiko, Turkiet, USA
121 EUR
156 EUR
179 EUR

Läs mer om leverans.

Göteborgs Auktionsverk
Föremålsnr
1265518

Om auktionshuset

Namn
Göteborgs Auktionsverk AB
Momsnr
SE556587-970601
Org.nr
556587-9706
Telefon
031-7047700
Adress

Värmlandsgatan 2
413 28 Göteborg
Sverige

Läs mer om auktionshuset.

Antal besök: 244