Oljelampor två stycken, India, 1900-tal.

1256062. Oljelampor två stycken, India, 1900-tal.

Brons, en är en avbildning av gudomen Indra som rider på sin elefant Airavata .Höjd: 9 cm.
Den andra. Höjd cirka 9,5 cm.

Slitage, märken.

Gör en kostnadsfri värdering!

Den andra. Höjd cirka 9,5 cm.

Slitage, märken.

Antal besök: 963