BOJAN med LOCK, porslin. Kina Yongzheng (1723-1735).

1243463. BOJAN med LOCK, porslin. Kina Yongzheng (1723-1735).

Dekor i underglasyrblått, med motiv av barn i naturmiljö och figurscener, höjd med lock 20 cm.

Nagg. Hårsprickor samt repor i glasyr. Mynning med flertalet sprickor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 137