NAHPPE, sameslöjd, Lars Pirak, monogramsignerad 1958, björk och horn.

1242685. NAHPPE, sameslöjd, Lars Pirak, monogramsignerad 1958, björk och horn.

Längd 30,5 cm. Pamflett med Lars Piraks autograf från 1963 medföljer
Proveniens: Magnus Lindquists samling.

Torrsprickor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Torrsprickor.

Antal besök: 2 351