TALLRIKAR, 4 st, porslin, Japan, 1900-tal.

1219881. TALLRIKAR, 4 st, porslin, Japan, 1900-tal.

1 stor tallrik med blå dekor av en fiskare, 38 cm
1 tallrik med en dekor av en familj vid en flod, 33 cm.
1 tallrik med blommor, 33 cm.
och en tallrik med dekor av 3 kvinnor och en man i naturen.

slitage, glasyr med brännskador.

Gör en kostnadsfri värdering!

1 tallrik med blommor, 33 cm.

Antal besök: 668