POUL HENNINGSEN. Taklampa, "PH Kontrast", Louis Poulsen.

1217793. POUL HENNINGSEN. Taklampa, "PH Kontrast", Louis Poulsen.

Skärmarna i vitlackerad aluminium.
Diameter 44, höjd 36 cm.

Slagskador samt smärre färgslitage.

Poul Henningsen (1894–1967)

Gör en kostnadsfri värdering!

Diameter 44, höjd 36 cm.

Poul Henningsen (1894–1967)

Antal besök: 5 961