1217793. POUL HENNINGSEN. Taklampa, "PH Kontrast", Louis Poulsen.

Skärmarna i vitlackerad aluminium.
Diameter 44, höjd 36 cm.

Slagskador samt smärre färgslitage.

Poul Henningsen (1894–1967)

Diameter 44, höjd 36 cm.

Poul Henningsen (1894–1967)

Föremålets betalsätt

BetalkortBankgiroBanköverföring

Helsingborgs Auktionskammare
Föremålsnr
1217793

Om auktionshuset

Namn
AB Helsingborgs Auktionskammare
Momsnr
SE556618235701
Org.nr
556618-2357
Telefon
042-21 16 33
Adress

Norra hamnen
Kungsgatan 16
252 21 Helsingborg
Sverige

Läs mer om auktionshuset.

Antal besök: 899