1217793. POUL HENNINGSEN. Taklampa, "PH Kontrast", Louis Poulsen.

Skärmarna i vitlackerad aluminium.
Diameter 44, höjd 36 cm.

Slagskador samt smärre färgslitage.

Poul Henningsen (1894–1967)

Diameter 44, höjd 36 cm.

Poul Henningsen (1894–1967)

Föremålets betalsätt

BetalkortBankgiroBanköverföring

Leverans: Från 42 EUR

Utlämning på plats
0 EUR

Paketleverans:

Sverige
42 EUR
Danmark
45 EUR
Finland, Storbritannien, Tyskland
48 EUR
Åland
55 EUR
Belgien, Frankrike, Italien, Luxemburg, Nederländerna, Norge, Spanien
57 EUR
72 EUR
Schweiz
84 EUR
Australien, Cypern, Kanada, Malta, Mexiko, Turkiet, USA
132 EUR
167 EUR
191 EUR

Läs mer om leverans.

Helsingborgs Auktionskammare
Ort
Helsingborg, Sverige
Placering
Lampstång
Föremålsnr
1217793

Om auktionshuset

Namn
AB Helsingborgs Auktionskammare
Momsnr
SE556618235701
Org.nr
556618-2357
Telefon
042-21 16 33
Adress

Norra hamnen
Kungsgatan 16
252 21 Helsingborg
Sverige

Läs mer om auktionshuset.

Antal besök: 783