BORDSSKIVA, Nils Fougstedt och Björn Trädgårdh, Firma Svenskt Tenn, 1920/30-tal.

121035. BORDSSKIVA, Nils Fougstedt och Björn Trädgårdh, Firma Svenskt Tenn, 1920/30-tal.

Tennskiva med graverad dekor av motiv ur Noaks Ark, samt svärtat trä. Tidigare bordsskiva till satsbord. 47 x 26 cm.

Slitage och repor, färgbortfall, stötmärken och smärre sprickor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 3 891