TE, KAFFE & MOCCASERVIS, 55 delar, porslin "Musselmalet" Royal Copenhagen.

1204160. TE, KAFFE & MOCCASERVIS, 55 delar, porslin "Musselmalet" Royal Copenhagen.

10 tekoppar med fat, diameter kopp 11, höjd 6
11 kaffekoppar med fat, diameter kopp7,5, höjd 7
8 moccakoppar med fat, diameter kopp6,5, höjd 5,5
12 små assietter, diameter 17 cm
11 stora assietter, diameter 19 cm
1 crèmekopp med lock, höjd 9
1 gräddkanna, höjd 8,5
1 sockerskål, höjd 7,5.

1 kaffefat, 1 moccafat, 2 moccakoppar, 1 stor assiett med mindre nagg medföljer. Sedvanligt bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

1 crèmekopp med lock, höjd 9
1 gräddkanna, höjd 8,5
1 sockerskål, höjd 7,5.

Antal besök: 1 629