1200686. POUL CADOVIUS, hyllsystem, "Royal System", Danmark, 1960-tal.

Palisander. 6 väggpaneler, bredd 80, höjd 230 cm. 6 hurtsar, längd 80, djup 38, höjd 42. Vägghylla med skjutdörrar, längd 80, djup 22, höjd 56 cm. 5 gavlar, bredd 16,5 cm. Lister i olika dimensioner.

CITES-intyg medföljer. Exporttillstånd krävs för export utanför EU.

Gavlar med utsågningar, fanérskador, märken och slitage.

Föremålets betalsätt

BetalkortBankgiroBanköverföring

Leverans: Endast avhämtning

Vi erbjuder tyvärr inte leverans för detta föremål. Du kan hämta på plats eller själv ordna leverans. Läs mer.

Göteborgs Auktionsverk
Föremålsnr
1200686

Om auktionshuset

Namn
Göteborgs Auktionsverk AB
Momsnr
SE556587-970601
Org.nr
556587-9706
Telefon
031-7047700
Adress

Värmlandsgatan 2
413 28 Göteborg
Sverige

Läs mer om auktionshuset.

Antal besök: 706