LAMPKUPOR, glas, 4 st, 1900-tal.

119907. LAMPKUPOR, glas, 4 st, 1900-tal.

Opakt glas. Höjd 14, undersidans diameter 19 cm.
Opakt glas. Höjd 12, undersidans diameter 30 cm.
Klotformad, frostat glas. Höjd 17, undersidans diameter 8 cm.
Kupa med veckad överdel, klart och frostat glas. Höjd 25, undersidans diameter 8,2 cm.

Bruksslitage, största opaktglas kupan med svarta färgfläckar, klotformade kupan med smärre nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 6 609