1196584. SERVIS, 36 delar, flintgods, "Skåne", Rörstrand.

8 koppar med fat
9 små assietter (15,5 cm)
8 djupa tallrikar (25 cm)
Kanna
4 uppläggningsfat
Udda delar:
3 assietter, 3 djupa tallrikar i olika storlekar.

Krackeleringar och slitage. Kanna med nagg under foten.

8 koppar med fat
9 små assietter (15,5 cm)
8 djupa tallrikar (25 cm)
Kanna
4 uppläggningsfat
Udda delar:

Föremålets betalsätt

BetalkortBankgiroBanköverföring

Göteborgs Auktionsverk
Föremålsnr
1196584

Om auktionshuset

Namn
Göteborgs Auktionsverk AB
Momsnr
SE556587-970601
Org.nr
556587-9706
Telefon
031-7047700
Adress

Värmlandsgatan 2
413 28 Göteborg
Sverige

Läs mer om auktionshuset.

Antal besök: 415