1192240. TRUMMA, Kina, 1800-talets slut.

Delvis lackerad stomme. bredd 57 cm, höjd 55 cm.
Dekor av nubbar och 4 hänklar i metall.
träställ: Höjd 15 cm.

Smärre bruksslitage, torrsprickor, märke.

träställ: Höjd 15 cm.

Föremålets betalsätt

BetalkortBankgiroBanköverföring

Göteborgs Auktionsverk
Föremålsnr
1192240

Om auktionshuset

Namn
Göteborgs Auktionsverk AB
Momsnr
SE556587-970601
Org.nr
556587-9706
Telefon
031-7047700
Adress

Värmlandsgatan 2
413 28 Göteborg
Sverige

Läs mer om auktionshuset.

Antal besök: 246