GLASSERVIS, 74 delar, "City", Vicke Lindstrand, Kosta Boda.

12 glas, höjd 14 cm
12 glas (på fot) höjd 14 cm
11 glas (på fot) höjd 10 cm
12 glas (på fot) höjd 10 cm
12 glas (på fot) höjd 8 cm
13 glas (på fot) höjd 7,5 cm
Karaff med propp
Askfat.

Bruksslitage. 2 glas (höjd 7,5 cm) med nagg.

12 glas, höjd 14 cm
12 glas (på fot) höjd 14 cm
11 glas (på fot) höjd 10 cm
12 glas (på fot) höjd 10 cm
12 glas (på fot) höjd 8 cm
13 glas (på fot) höjd 7,5 cm
Karaff med propp
Askfat.

Föremålsnr
1182537
Antal besök: 978