1159257. CARL HJALMAR NORRSTRÖM. Efter. Ljusstakar, 5 stycken, mässing/sten, Skultuna Bruk.

Jubileumsljusstakar i mässing med mellandelar av diabas, larvikit och älvdalsporfyr, numrerade 67 samt 68/300, 1997
Höjd 20,5-30,5 cm.

Ytslitage samt 2 smärre stenskador.

Höjd 20,5-30,5 cm.

Föremålets betalsätt

BetalkortBankgiroBanköverföring

Helsingborgs Auktionskammare
Föremålsnr
1159257

Om auktionshuset

Namn
AB Helsingborgs Auktionskammare
Momsnr
SE556618235701
Org.nr
556618-2357
Telefon
042-21 16 33
Adress

Norra hamnen
Kungsgatan 16
252 21 Helsingborg
Sverige

Läs mer om auktionshuset.

Antal besök: 596