1159167. FIGURINER, 2 st, porslin, Kina.

Målade i polykroma emaljfärger. Höjd 22-23 cm.

Skador på händerna på båda figurinerna, samt nagg i botten och glasyrbortfall.

Föremålets betalsätt

BetalkortBankgiroBanköverföring

Göteborgs Auktionsverk
Föremålsnr
1159167

Om auktionshuset

Namn
Göteborgs Auktionsverk AB
Momsnr
SE556587-970601
Org.nr
556587-9706
Telefon
031-7047700
Adress

Värmlandsgatan 2
413 28 Göteborg
Sverige

Läs mer om auktionshuset.

Antal besök: 293