1131513. TOBAKSBURK, gjutjärn, Hällefors bruk, daterad 1791.

"Ore fumoso bene bibitur", Man dricker bra medan man röker
Höjd med lock 14,5 cm.

Bruksslitage.

Höjd med lock 14,5 cm.

Bruksslitage.

Föremålets betalsätt

BetalkortBankgiroBanköverföring

Leverans: Från 10 EUR

Utlämning på plats
0 EUR

Paketleverans:

Sverige
10 EUR
Danmark
15 EUR
Finland, Norge, Tyskland
16 EUR
Frankrike, Italien, Schweiz, Spanien, Storbritannien
20 EUR
25 EUR
31 EUR
Island, Kanada, Mexiko, Turkiet, USA
39 EUR
51 EUR
57 EUR

Läs mer om leverans.

Helsingborgs Auktionskammare
Ort
Helsingborg, Sverige
Placering
Hylla 15
Föremålsnr
1131513

Om auktionshuset

Namn
AB Helsingborgs Auktionskammare
Momsnr
SE556618235701
Org.nr
556618-2357
Telefon
042-21 16 33
Adress

Norra hamnen
Kungsgatan 16
252 21 Helsingborg
Sverige

Läs mer om auktionshuset.

Antal besök: 115